5 ważnych rzeczy, o których należy pamiętać podczas przeprowadzki

56

Przed przeprowadzką jest wiele rzeczy do przemyślenia i łatwo zapomnieć o ważnych sprawach. W tym artykule zamierzamy dać ci 5 przydatnych wskazówek, które pozwolą ci na jak najbardziej płynny ruch.

  1. Stwórz ruchomy budżet

Ważne jest zaplanowanie gospodarki przed przeprowadzką. Częściowo, aby móc zdecydować, co musisz zrobić sam i na co cię stać, aby pomóc. Przejrzyj wszystkie koszty, zaoszczędź pieniądze i spodziewaj się, że przeprowadzka będzie droższa niż zamierzałeś.

  1. Weź lub przenieś ubezpieczenie domu

Podczas przeprowadzki istnieje pewna administracja. Jedną ważną rzeczą jest przeniesienie ubezpieczenia domu. Robisz to, zgłaszając swoje przeniesienie do firmy ubezpieczeniowej. Jeśli nie przeniesiesz ubezpieczenia domu, ochrona może się skończyć. Zobacz także, ile płacisz za ubezpieczenie domu i co zawiera. Czy ubezpieczenie obowiązuje przy faktycznym przeniesieniu? W niektórych przypadkach można wyjąć dodatkową pływającą ochronę, która może być miła, jeśli coś się zepsuje podczas ruchu.

  1. Nie zapomnij o powiadomieniu o przeniesieniu i zmianie adresu

Kiedy się przeprowadzasz, zarejestruj swój nowy adres. Robisz to, przesyłając raport do urzędu skarbowego, który obsługuje rachunki publiczne. Agencja podatkowa następnie udostępnia nowy adres różnym organom i firmom. Aby upewnić się, że nie przegapisz ważnego listu, możesz przesłać dalej swoją pocztę za pomocą zmiany adresu.

  1. Rozpocznij przeprowadzkę z czasem i oczyść

Jeśli mieszkasz w tym samym miejscu od kilku lat, zwykle zbierałeś pewne rzeczy. Dlatego jest dobry czas, aby posprzątać w domu podczas przeprowadzki. Zacznij od oczyszczenia piwnicy lub strychu. Tam prawdopodobnie masz jakieś gadżety, z których możesz zrezygnować.

Oto kilka przykładów rzeczy, które możesz zrobić:

- Naczynia kuchenne i kuchenne, których nie używasz

- Stare gazety, czasopisma i podręczniki

- Zużyte prześcieradła i pościel

- Ubrania, których już nie używasz

- Książki kieszonkowe, DVD i CD

  1. Zakończ zasilanie elektryczne

Przeprowadzając się z domu, należy rozwiązać umowę o sieci elektrycznej pod starym adresem. Zrób to, gdy tylko będziesz wiedział, że powinieneś się przenieść. Ma to na celu uniknięcie konieczności płacenia za prąd w starym domu. Pamiętaj, że zawsze masz prawo rozwiązać umowę na dostawę energii elektrycznej podczas przeprowadzki. Nawet jeśli jesteś zaangażowany przez długi czas Aby elektryczność mogła działać w twoim nowym domu, musisz podpisać nową umowę o sieci elektrycznej. Robisz to z dostawcą, który jest właścicielem linii energetycznych w obszarze, do którego się przeprowadzasz. Na koniec musisz się przenieść lub podpisać nową umowę na energię elektryczną. Możesz to zrobić w dowolnej firmie obrotu energią elektryczną.