Opony bez kolców są świetną opcją zimową dla kilku krajów Europy Środkowej

Opony

Jeśli chodzi o SUV opony zimowe, masz opony z kolcami lub bez kolców. Opony bez kolców mogą być używane we wszystkich krajach w sezonie zimowym i zapewniają doskonałe właściwości jezdne i bezpieczeństwo w trudnych warunkach zimowych. Są one również oficjalnie zatwierdzone do użytku zimowego i mają symbol alpejski na ścianie bocznej. Ponieważ opony z kolcami nie są dozwolone we wszystkich krajach europejskich, opony bez kolców są doskonałym i elastycznym wyborem, aby zapewnić bezpieczną jazdę w trudnych warunkach zimowych.

Jeśli wybierzesz opony z kolcami, masz więcej ograniczeń i nie możesz podróżować do niektórych krajów w Europie. Będziesz miał nieco lepszą przyczepność na oblodzonych powierzchniach, jednak opony bez kolców znalazły obecnie innowacyjne sposoby na zapewnienie przyczepności nawet na oponach bez kolców, dzięki czemu możesz uzyskać z nich prawie takie same osiągi. W przypadku opon zimowych musisz zmieniać opony między sezonami, więc będziesz musiał mieć zestaw opon letnich, na które możesz się zmienić po zakończeniu sezonu zimowego.

Inną elastyczną opcją jest wybór SUV opony na każdą pogodę, która ma homologację zimową, w której możesz mieć tę samą oponę przez cały rok. To sprawia, że jest bardzo wygodny i idealny dla obszarów, które nie mają dużo zimy w ciągu roku lub mają bardzo niestabilną i zmienną pogodę. Opony na każdą pogodę zapewniają dużą elastyczność, ponieważ nie musisz się martwić, czy masz zamontowane odpowiednie opony w samochodzie. Nie musisz się martwić, kiedy zmienić opony na zimowe. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów ze zmianą opon i zawsze możesz bezpiecznie jeździć. Możesz także przekroczyć dowolną granicę kraju, nie martwiąc się o przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących opon. Na przykład Niemcy nie zezwalają na opony z kolcami, więc jeśli masz opony zimowe w samochodzie, musisz upewnić się, że nie mają kolców.

Jeśli wybierzesz opony bez kolców lub opony na każdą pogoed

Opona zimowa zapewnia doskonałą przyczepność w warunkach zimowych, ale należy ją połączyć z zestawem opon letnich. Musisz także upewnić się, że zmieniasz opony przed nadejściem zimy, co nie zawsze jest tak łatwe, jak się wydaje. Opony bez kolców zapewniają lepsze osiągi niż opony na każdą pogodę, a samochód będzie miał lepsze osiągi latem dzięki dedykowanym oponom letnim. Jeśli więc szukasz najlepszych osiągów, wybierz opony bez kolców, a jeśli chcesz wygody, to opony na każdą pogodę są najlepszym wyborem. Będzie to miało również wpływ na intensywność zimowej pogody w sezonie zimowym.

W przypadku opon na każdą pogodę możesz zapomnieć o prognozach pogody i zapomnieć o zmianach opon, ale musisz jednak obrócić opony 1-2 razy w roku, aby wyrównać zużycie, aby opony były dłuższe.